Tagi

, , , ,

Backpacking staje się coraz popularniejszy również i w naszym kraju. Podróżowanie z plecakiem ma bowiem wiele zalet, których brakuje klasycznym wyjazdom all inclusive, organizowanym przez liczne biura podróży. Dziś turyści zaczynają oczekiwać czegoś więcej niż leżenia na plaży lub nad hotelowym basenem i jednego wieczorku z programem kulturalnym danego regionu. Wyjazd ma być poznaniem prawdziwego oblicza odwiedzanych miejsc.

Backpacking właśnie oferuje podobne atrakcje. Podróż na własną rękę, we własnym tempie po osobistej trasie. Wybór takiego rozwiązania może sprawić, że będziemy mieli szansę poznania wyjątkowych ludzi, specjałów lokalnej kuchni i intrygujących miejsc z dala od popularnych turystycznych szlaków. To naprawdę wiele, to coś zupełnie fantastycznego.

Oczywiście, ten rodzaj podróżowania na pewno nie jest przeznaczony dla wszystkich. Trudno sobie wyobrazić backpacking z małym dzieckiem lub osobą w podeszłym wieku, mającą problemy z poruszaniem się. Niemniej jednak wszyscy inni powinni choć rozważyć spędzenie choćby jednego urlopu w życiu właśnie w ten sposób.

Z backpackingiem nieodłącznie wiąże się nocowanie w hostelu. Dziś to także wielki wybór hosteli w centrum miast, nie jest trudno znaleźć jakiś nam odpowiadający. Co prawda lepiej zrobić to zawczasu, bo w szczycie lata może się okazać, że brak jest po prostu miejsc. Na szczęście tanich miejsc noclegowych przybywa, można zawsze sprawdzić akademiki i inne tanie noclegowe.

Jak wytyczyć samą trasę naszej wyprawy? Po pierwsze musimy ustalić dokąd mniej więcej chcemy się udać i ile pieniędzy możemy na to przeznaczyć. Wydaje się to oczywistością, ale musimy pamiętać o tym, że w backpackingu sporą część podróży często jedynie luźne założenia, bardzo wiele zależy od improwizacji i ogólnego szczęścia. Warto zwrócić na tę cechę backpackingu uwagę, choćby po to, by uniknąć rozczarowania.

Backpacking to przygoda i z tego względu polecam każdemu gorąco. Niezależnie od tego czy wyjedziemy w Bieszczady czy stopem do Indii, niezapomniane przeżycia gwarantowane.

Reklamy