Tagi

, , , ,

Pośród greckich wysp Kreta jest miejscem szczególnym. To największa wyspa, to także kolebka kultury greckiej, to w dodatku piękne miejsca dla każdego ceniącego widoki morza lub gór tudzież po prostu ich połączenia. Wszystkie te rzeczy można na tej malowniczej wyspie zobaczyć.

Knossos to miejsce najbardziej znane, głównie z powodu swojej długiej i barwnej historii. Któż z nas nie pamięta greckich mitów, w których występowali król Minos, Dedal, Ikar czy Ariadna? Historie ich życia związane były ze starożytną Kretą właśnie. Wyspa była centrum kultury i cywilizacji na długo przed tym, jak na kontynencie przodkowie Greków rozpoczęli swoją historię. Pałac w Knossos nawet dziś imponuje wszystkim zwiedzającym. Z czasów nam bliższych pochodzą natomiast klasztory, jakich kilka również możemy zobaczyć na tej wyspie. Godna uwagi jest także wenecka twierdza Koules w Heraklionie, dzisiejszej stolicy wyspy.

Kreta oferuje także i atrakcje dla ceniących sobie piękno krajobrazu. Piaszczyste lub kamieniste plaże, wspaniałe widoki z gór i wzgórz, w jakie obfituje wyspa. Swoistą atrakcją jest słodkowodne jezioro Kournas, w którym można zobaczyć żyjące w nim żółwie, a także charakterystyczne gęsi, pływające stadami. Miłośnicy zwierząt morskich nie mogą pominąć odwiedzenia Cretaquarium, największego akwarium w całej Europie. Można tam podziwiać lokalną morską faunę i florę. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów spędzających czas na Krecie.

Kreta oferuje odwiedzającym ją turystom mnóstwo atrakcji. Warto rozważyć odwiedzenie tej fascynującej wyspy, niezapomniane wrażenia gwarantowane. Inne ciekawe miejsca w Grecji można poznać tutaj.