Tagi

, , , , , ,

 

Lądek-Zdrój to popularne na całą Polskę – i nie tylko – uzdrowisko położona jest ponad 20 kilometrów od Kłodzka. Ocenia się, że Lądek-Zdrój jest najstarszym sudeckim uzdrowiskiem, kiedyś zwane z niemiecka Bad Landeck. Ciągnęli tu najznamienitsi goście z całej Europy i świata. To czarujące miasteczko położone jest na wschodnich rubieżach ziemi Kłodzkiej, w dolinie rzeki Białej Lądeckiej, u podnóża pasma Gór Złotych, niedaleko od Masywu Śnieżnika.

W części zdrojowej w Lądku-Zdroju pożądane byłoby zobaczyć szczególnie obydwa Zakłady Przyrodolecznicze „Wojciech” i „Jerzy”, pijalnię wód oraz leżące nieopodal siebie parki zdrojowe.  Obok przebogatej oferty uzdrowiskowej ze źródłami Marianny i św. Jadwigi na przedzie, miasteczko, jest idealną bazą wypadową na planowane wypady piesze, rowerowe i narciarskie w Masyw Śnieżnika, Góry Złote czy Góry Bialskie. Dookoła Lądka-Zdrój rozplanowano mnóstwo tras turystycznych i krajoznawczych. Stąd również niedaleko mamy do Jaskini Niedźwiedziej, czy czeskiej jaskini Na Pomezi.
W samym zaś mieście warto odwiedzić Rynek, oraz leżący nieopodal kościół Narodzenia NMP. Atrakcyjna jest też starówka,ze ślicznymi, zabytkowymi kamienicami niegdyś wzniesionymi przez majętnych obywateli, a także neorenesansowym Ratuszem z XIX wieku. Lądek-Zdrój to idealna alternatywa na weekend, ale też na dłuższy pobyt. Niezależnie od tego, czy trafiliśmy tu z powodów zdrowotnych, turystycznych czy rekreacyjnych, pobyt w Lądku-Zdrój zapewni nam sporo atrakcji i mile spędzonych chwil.

Reklamy